Domofony IP korzystają z takich samych rozwiązań jak telefony komórkowe dzięki czemu okablowanie jest niepotrzebne. Wystarczy poprawna konfiguracja, podłączenie zasilania i urządzenie jest gotowe do pracy!

W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, domofony IP umożliwiają łączenie się z drugą osobą niezależnie od miejsca w jakim aktualnie się znajdujemy. Daje to nieograniczoną mobilność i pewność, że nie przegapimy żadnego gościa. Nawet w przypadku gdy jesteśmy z dala od chronionego budynku, domofony IP umożliwiają aktywację mechanizmu otwierania bramy lub elektronicznego zamka drzwi przez naciśnięcie przycisku na klawiaturze domofonu podczas rozmowy z gościem. Domofony IP pozwalają także na zarządzanie systemem otwierania / zamykania poprzez wiadomości tekstowe.

Inną korzyścią jakie dają tego rodzaju domofony jest to, że użytkownik może zaprogramować wybrane numery telefonów komórkowych tak, aby automatycznie posiadały dostęp do obiektu. Wystarczy wybrać swój numer telefonu na klawiaturze domofonu i na podstawie ID abonenta telefonu po pozytywnej weryfikacji brama otworzy się.

# # #

18 grudnia 2015

Comments